آزمون بین‌المللی آیمت

آزمون آیمت و آزمون ورودی رشته های پزشکی در ایتالیا  که شامل رشته های پزشکی ، دندان پزشکی، داروسازی به زبان انگلیسی میباشد. هرسال، ثبت نام آن در ماه خرداد و آزمون شهریور ماه در 20 شعبه در سراسر دنیا برگزار می شود و شامل:

22 سوال اطلاعات عمومی و تست هوش و استدلال (General Knowledge and Logical Reasoning)

18 سوال زیست شناسی

12 سوال شیمی

8سوال فیزیک و ریاضی

می باشد.

شما برای پاسخگویی به این سوالات 100 دقیقه زمان دارید و هر سوال درست برابر 1/5 امتیاز است و هر پاسخ غلط 0/4 امتیاز منفی خواهد داشت و اگر به سوال پاسخ ندهید هیچ امتیازی نخواهید گرفت و بنابراین بالاترین نمره 90 خواهد بود و هر دانشگاه بنابر ظرفیت دانشجویان غیر اروپایی  افرادی را که بالاترین نمره را کسب کرده اند میپذیرد. هزینه ی ثبت نام در آزمون 130 یورو میباشد و متقضیان ایرانی برای شرکت در آزمون می توانند سنتر دبی، ترکیه، ایتالیا یا سایر کشورها را انتخاب کنند.

سایر سنترهای برگزار کننده ی آزمون آیمت، کشورهای برزیل، کانادا، چین، قبرس، فرانسه، آلمان، مصر، چین، هند، اسرائیل، هلند، عربستان، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئیس، انگلستان و آمریکا می باشد.

در حال حاضر 13 دانشگاه در سراسر ایتالیا از طریق آزمون آیمت دانشجو میپذیرند و ظرفیت این دانشگاه ها برای دانشجویان غیر اروپایی تقریبا 270نفر می باشد.

 

دانشگاه های ایتالیا به دلیل کیفیت خوب آموزش، هزینه های معقول، امکان دریافت بورسیه ی استانی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، هرساله توجه متقاضیان بسیاری را به خود جلب می کند و قبولی در این آزمون این فرصت را برای شما محیا می کند تا از تمام امکانات فوق بهره ببرید.

  مدرک مورد نیاز زبان برای شرکت در آزمون

اولین و مهمترین اقدام برای آمادگی آزمون  آیمت ایتالیا ، تقویت زبان انگلیسی هست. شما باید مدرک تافل بالاتر از ۷۸ یا آیلتس بالاتر از ۶ داشته باشید!

نکته ی مهم اینه که برای ثبت نام آزمون به مدرک زبان نیازی ندارید! اما برای پیش ثبت نام در شرکت کاکس اند کینگز حتما به این مدرک نیاز دارید.

کلید موفقیت در مطالعه ی منابع انگلیسی آزمون و فهمیدن سوالات، مخصوصا بخش هوش و منطق و اطلاعات عمومی، سطح بالای زبان انگلیسی شماست!

پس این موضوع رو جدی بگیرید و از همین الان شروع به خواندن زبان کنید.

خوشبختانه برای شرکت در آزمون آیمت محدودیت سنی وجود ندارد! پس اگر علاقه مند به تحصیل در رشته ی پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی در ایتالیای زیبا هستید همین حالا اقدام کنید و مطمین باشید حتی در زمان گرفتن ویزا داشتن گپ تحصیلی برای شما مشکلی ایجاد نمیکند.

هم اکنون ایتالیا به علت سطح بالای کیفیت تحصیل، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه های کم و ارایه ی بورسیه ی استانی مقصد بسیاری از علاقه مندان تحصیل در رشته های پزشکی می باشد به طوری که سال گذشته تقریبا 7000 نفر متقاضی شرکت در آزمون آیمت بودند.

اگر شما هم رویای تحصیل در ایتالیا را در سر دارید، با ما تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید