هزينه ها زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی را متوان به دو دسته کلی تقصیم کرد.

  • هزینه جاری زندگی

  • هزینه های اجباریهزینه زندگی

شما شاید بتوانید هزینه های جاری را با کم خرج کردن کنترل کنید اما هزینه های ثابت اجباری را به عنوان حداقلی باید در نظر بگیرید

هزینه های اجباری

بين 200 تا 400يورو ماهیانه بستگي به شهر و مكان اسکان شما دارد هزینه دارد خوابگاه ها عموما ارزان تر و خانه های شخصی تا 500 یورو هم هزینه باید در نظر گرفت.
پول رهن، بين 400 تا 1000 يورو بسته  به نوع خانه شما ,  دریافت میزان رهن معمولا بین 2 تا 3 ماه اجاره ماهانه خانه هست. ( برای اطلاع از انواع خانه ها به قسمت پیدا کردن خانه بروید )

?هزینه های بيمه درمانی ماهانه بین 40 تا 140 يورو بسته به سن شما، بيمه خصوصي يا دولتي بودن بیمه که انتخاب میکنید دارد

(اطلاعات تکمیلی بیمه دانشجویی)

هزینه  ZDF  یا Rundfunkt ماهانه 17٫5 یورو عست که معمولا باید پرداخت کنید . اگر با افراد دیگر در یک خانه  زندگی می کنید میتوانید  این هزینه  رو با آنها  شریک شده و هزینه کمتر پرداخت کرد . مثلا 2 نفر باشین تقریبا باید ماهی 9 یورو بدهید.

از ترمی ۲۰۰ یورو تا ۴۰۰ یورو متغیره که این هزینه بابت هزینه دانشگاه به همراه کارت حمل و نقل مجانی شهری و ایالتی برای دانشجویان به مدت ۶ ماه است و همچنین استفاده رایگان از کتابخانه و تخفیف دانشجویی سلف دانشگاه هاست

هزینه جاری زندگی

هزینه خورد و خوراك متوسط بین 150 یورو تا 200 یورو باید در نظر گرفت به شرطی اینکه زیاد اهل غذای بیرون نباشید و در خانه غذا بپزید چرا که یک وعده غذا در رستوران بین 5 تا 15 یورو بسته به نوع غذا و رستوران متفاوت است.   ???

هزیته بلیط ماهانه که شخص با آن  قادر به استفاده تمام وسایل حمل و نقل شهری اعم از اتوبوس های  داخل شهر و مترو هست بین ۷۰ تا ۹۰ يورمیباشد که  بسته  به شهرشما و بزرگی آن متفاوت هست. ،???

توجه داشته باشید که در صورت نبودن دانشجو مجبور به پرداخت این هزینه هستید
( در شهرهای  كوچك دوچرخه بخريد تا در صرف هزینه ها صرفه جویی بشود)

پوشاک با توجه به اینکه در آلمان از کدام مغازه و برند خرید کنید متفاوت است اما میانگین میتوان حدود 100  یورو ماهانه در نظر بگیرید , هرچند که هر ماه قطعا به لباس نیاز نخواهید داشت

تخمین هزینه ماهانه

در نهايت نسبت هزینه هارا باید نسبت به شهر شما ( اگر كوچک باشد) و تهيه غذا توسط خودتان صورت بپذیرد حداقل هزينه ها در حدود 600 يورو خواهد بود.
متوسط هزينه ها 720 يورو ماهانه هست.