هزینه ها زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی را متوان به دو دسته کلی تقصیم کرد.

  • هزینه جاری زندگی

  • هزینه های اجباریهزینه زندگی

شما شاید بتوانید هزینه های جاری را با کم خرج کردن کنترل کنید اما هزینه های ثابت اجباری را به عنوان حداقلی باید در نظر بگیرید

هزینه های اجباری

بین 200 تا 400یورو ماهیانه بستگی به شهر و مکان اسکان شما دارد هزینه دارد خوابگاه ها عموما ارزان تر و خانه های شخصی تا 500 یورو هم هزینه باید در نظر گرفت.
پول رهن، بین 400 تا 1000 یورو بسته  به نوع خانه شما ,  دریافت میزان رهن معمولا بین 2 تا 3 ماه اجاره ماهانه خانه هست. ( برای اطلاع از انواع خانه ها به قسمت پیدا کردن خانه بروید )

?هزینه های بیمه درمانی ماهانه بین 40 تا 140 یورو بسته به سن شما، بیمه خصوصی یا دولتی بودن بیمه که انتخاب میکنید دارد

(اطلاعات تکمیلی بیمه دانشجویی)

هزینه  ZDF  یا Rundfunkt ماهانه 17٫5 یورو عست که معمولا باید پرداخت کنید . اگر با افراد دیگر در یک خانه  زندگی می کنید میتوانید  این هزینه  رو با آنها  شریک شده و هزینه کمتر پرداخت کرد . مثلا 2 نفر باشین تقریبا باید ماهی 9 یورو بدهید.

از ترمی ۲۰۰ یورو تا ۴۰۰ یورو متغیره که این هزینه بابت هزینه دانشگاه به همراه کارت حمل و نقل مجانی شهری و ایالتی برای دانشجویان به مدت ۶ ماه است و همچنین استفاده رایگان از کتابخانه و تخفیف دانشجویی سلف دانشگاه هاست

هزینه جاری زندگی

هزینه خورد و خوراک متوسط بین 150 یورو تا 200 یورو باید در نظر گرفت به شرطی اینکه زیاد اهل غذای بیرون نباشید و در خانه غذا بپزید چرا که یک وعده غذا در رستوران بین 5 تا 15 یورو بسته به نوع غذا و رستوران متفاوت است.   ???

هزیته بلیط ماهانه که شخص با آن  قادر به استفاده تمام وسایل حمل و نقل شهری اعم از اتوبوس های  داخل شهر و مترو هست بین ۷۰ تا ۹۰ یورمیباشد که  بسته  به شهرشما و بزرگی آن متفاوت هست. ،???

توجه داشته باشید که در صورت نبودن دانشجو مجبور به پرداخت این هزینه هستید
( در شهرهای  کوچک دوچرخه بخرید تا در صرف هزینه ها صرفه جویی بشود)

پوشاک با توجه به اینکه در آلمان از کدام مغازه و برند خرید کنید متفاوت است اما میانگین میتوان حدود 100  یورو ماهانه در نظر بگیرید , هرچند که هر ماه قطعا به لباس نیاز نخواهید داشت

تخمین هزینه ماهانه

در نهایت نسبت هزینه هارا باید نسبت به شهر شما ( اگر کوچک باشد) و تهیه غذا توسط خودتان صورت بپذیرد حداقل هزینه ها در حدود 600 یورو خواهد بود.
متوسط هزینه ها 720 یورو ماهانه هست.