تمکن مالی

تمکن مالی گواهی است که از طرف یکی از بانکهای? ایرانی صادر میشود. این گواهی نشان می دهد در حساب بانکی شخصی شما مبلغ مورد نظر سفارت برای ویزای دانشجویی و یا ویزا کاری وجود دارد. لطفا به نکات زیر در باب این نامه توجه کنید:

این گواهی باید حتما به اسم شما باشدو حساب  به نام شما باشد

☝️ از کدام بانک نامه رو دریافت کنیم؟!

این نامه می تواند توسط همه بانکها و صادر شود. پاسارگاد، ملی، ملت، پارسیان…. توجه کنید که موسسات مالی نمی توانند گواهی تمکن مالی صادر کنند که متن این نامه به زبان انگلیسی است.

واحد پولی در حساب و مبلغ :

پول شما درون بانک می تواند درون یک حساب پس انداز معمولی به ریال باشد یا اینکه در یک حساب ارزی به یورو.

برای اخذ ویزا دانشجویی آلمان   (10236€)

 ویزا جستجو کار درصورت نداشتن قراردادکاری (5118€)

اگر حساب شما به ریال باشد، بانک درون نامه موجودی حساب شما را به ریال و یورو به نرخ دولتی می زند. ولی برای سفارت نرخ آزاد ملاک است.

 اگر بیشتر از این مبلغ در حساب خود داشته باشید مشکلی نیست. البته بیشتر بودن این مبلغ روند ویزا رو تسهیل نمی کنه ولی در صورتی که ویزای شما صادر شده باشد، در مرحله آخر مشکلاتی که اخیرا توسط سفارت به وجود آمده را نخواهید داشت. (مشکلاتی از قبیل درخواست ارائه گواهی تمکن مالی برای سال دوم یا سند خانه…

فرق تمکن مالی با گردش حساب :

گردش حساب مخصوص ویزای شنگن است و می بایست شامل تراکنش های 3 ماه آخر باشد.

تمکن مالی برای ویزای دانشجویی و کاری با گذاشتن مبلغ ذکر شده در حساب به مدت تنها 24 ساعت صادر خواهد شد. بعد از صادر شدن نامه می توانید پول را از حساب خود بردارید چون سفارت استعلام نمی کند. اما توصیه ما ماندن پول تا روز مصاحبه هست.

 مشخصات نامه

این نامه می بایست مهر انگلیسی بانک و هولوگرام داشته باشد. البته هر بانکی سیستم خود را دارد و چنانچه هولوگرامی مشاهده نکردید یا اینکه مهر فارسی بود، اگر بانک به شما گفت که نامه ارائه شده به شما مشکلی ندارد می توانید به آن اعتماد کنید

زمان اخذ نامه

بهتر است زمان اخذ این نامه از روز مصاحبه یا روز صدور ویزا فاصله زیادی نداشته باشد. نهایت 10 روز